Primary Denim Kadın Giyim

Minimalist

2.02.2019

images/minimalist.jpg

Minimalist

Mevsimsiz bir hikaye minimalist moda… Denim ’in dikkatleri üzerine toplayan detaycılığına , yine denimin sadeliği ile meydan okuyan bir akım…Bleachler , rengarenk baskılı ,nakışlı  jeanler gençlerin yaratıcı kombinlerini destekleye dursun ,minimalist görünümlü denim klasik giyimi zenginleştirmeye başlıyor.

     Her akımın olduğu gibi tabiki minimalist görünümünde bir çıkış noktası var ‘’VİNTAGE’’…
70 ler ve öncesi moda olan görünümler için kullanılan Vintage terimi sadelik ile birleşerek minimalist’i  oluşturuyor.

Trendi belirleyen ana noktalar ise ;

    *Denim kumaş ,ağırlıklı olarak ham görüntüsünü koruyor. Herhangi bir süsleme veya ağır işlemden geçmeden kullanılıyor.

    *İskandinav stili denen ciddi ve koyu halinden ,hafif bir clean rinse işlemi ile ham bir görünüm veya tek ton stone wash yıkama ile açarak yine ciddi ama çağdaş bir görünüm yaratılıyor.

     *Tasarımlarda keskin hatlı ‘’worker wear’’ stiller kullanılıyor. Geniş paçalar ,yüksek bel dar görünümler, oversize gömlek tipi ceketler , kısa ve bedene oturan ceketler , geniş volanlı veya uzun dar kalem etekler ve az da olsa kargo pantalonlar akımda yer alıyor.

    *Kontrast dikişler ise akımın olmazsa olmazı…

       Kısacası 1980 li yıllarda ağır işlemlerle hareketlenmeye başlayan Jean modeller , 2019 da tahtını Vintage görünümlü sade ve şık denimler ile paylaşmaya başlıyor.

         Şimdi moda dünyasının önde gelen modacılarından örnekler ile birlikte minimalist denimi tanıyalım ve kendimiz için nasıl kombinler yaratabiliriz hayal etmeye başlayalım ne dersiniz?

Pantolonlar

     Kemer kombin li kısa-geniş paçalar. Erkeksi bir gömlekle tamamlanan bol kesimler. Renkli lastik golf ayakkabıları ile tamamlanmış kontrast dikiş , dar kesim kısa paçalar. Taba renginin göz alıcılığı ile birleşen, dar kesim İspanyol paça bir kombin… Kısacası görünümdeki sadelik ince detaylar ile zenginleştirilmiş…

    
Minimalist Denim Pantolon


Etekler
 

       Eteklerde ana karakteri kontrast dikişlerle kesimleri ve detayları belirginleştirilen modeller oluşturuyor .Büyük cep detayları , renkli desenli Retro gömleklerle kombinlenen  düz kesimler , korsaj detaylı volanlı etekler , ağırlıklı yüksek bel- diz altı modellerin oluşturduğu koleksiyonlarda az da olsa mini eteklere rastlamak mümkün.


Minimalist Denim Etek

Tulumlar
 

     Worker wear tarzının en belirgin görüldüğü parçalardan biri tulumlar… Büyük cepler, oversize kesimler, gömlek yakalar , kısa karpuz kol detayları, kuşak kemerler, az da olsa super slim sade ama göz alıcı modeller podyumlarda yerini almış.


Minimalist Denim Tulum


Ceketler
     
Kısa bel oyuntusuna denk gelen kontrast dikişli ceketler ,yine aynı kumaştan yüksek bel oversize bir denim pantolon ile kombinleniyor. Gömlek tipi ceketler , kontrast kemer modelleri ile dikkat çekici bir hal alıyor. Ton a ton  düz ceket- etek takımlar renkli fularlar ve çantalar ile zenginleştiriliyor. Klasik blazer ceket denim kumaş ile yapıldığında sıra dışı bir şıklık sağlıyor,sizce de öyle değilmi?


Minimalist Denim Ceket/><br />
<br />
<br />
<span style=


Elbiseler
    

Eteklerde olduğu gibi elbiselerde de kontrast dikişler ön planda. Sade ve düz kesimler öğlen toplantılarının vazgeçilmezi . Korsaj detaylı volanlı kesimler şık ama dikkat çekici görünmek isteyenlerin tercihi olabilir. Uzun gömlek tipi elbiseler rahat bir şıklık sağlarken , dar kesim askılı modeller sıcak yaz aylarında elegan bir şıklık sergilenebileceğinin kanıtı gibi … 

Minimalist Kadın Jean Pantolon